Co je to Pilates?


Centrum Tance - Pilates Brno

PILATES

Pilates je cvičení typu Body and Mind. Což znamená, že vyžaduje vaši plnou koncentraci, ale na oplátku přináší fantastické výsledky. Pod správným vedením můžete za minimální čas dosáhnout maximálních výsledků a není přitom nutné trávit hodiny cvičením.

Za tuto metodu se zasadil Joseph Pilates, který se sám z neduživého dítěte vypracoval na sportovce. Trénoval tanečníky, sportovce, herce i zpěváky. Tuto metodu používaly hvězdy jako Martha Graham, Katharine Hepburn, Sir Laurence Olivier, Gregory Peck nebo například Madonna. V dnešní době je nedílnou součástí přípravy tanečníků a sportovců, kteří díky ní vyrovnávají jednostrannou zátěž svého organismu. Perličkou je, že Brad Pitt připravoval své tělo na roli ve filmu Trója právě převážně metodou Pilates.

Joseph Pilates vyvinul systém cvičení, který vychází ze vztahu mysli a těla a je na něm komplexně vybudován. Kombinuje starobylou moudrost (jóga, taiči, tréninkové techniky antických Řeků) se současnými znalostmi. Tento systém je sestaven s cílem obnovit zdravé držení těla a vytvořit nové pohybové návyky, které umožní volný pohyb bez nadměrného svalového napětí. Charakteristický je důraz na přesnost provedení jednotlivých dílčích pohybů každého cviku.

„Pilates“ je metoda vhodná, bezpečná a účinná pro udržování tělesné kondice v jakémkoliv věku. Je opravdu vhodná pro každého, jelikož má rehabilitační účinky. Nejen díky mnoha pomůckám (overbally, fitbally, kruhy, míčky ...) nabízí cvičení pilates v Centru Tance neustále nové výzvy pro každého.


 

Praktické informace


CO NA SEBE

Na lekce PIlates si oblečte pohodlný oděv, který vás nikde nestahuje a ve kterém se můžete protahovat. Cvičí se bosky na podložkách, proto nepotřebuje žádné botičky.

 
Připojte se ke skupině Pilates na sociálních sítích: